Exploitatie sinds 1985 van Bourguignons, Christian Collovray en Jean-Luc Terrier van het Domaine des Deux Roches. Zij zagen als een van de eersten in dat de Limoux, zeg maar het zuidwesten van de Languedoc, een uitgelezen terroir en klimaat voor ‘hun’ chardonnay bood. De grond is arm en kalkrijk. De temperatuurverschillen tussen dag en nacht zijn aanzienlijk door de 300m hoge ligging, hetgeen voor een langzame, geleidelijke rijping van de druiven zorgt.
Waar de meeste producenten in de streek zich toeleggen op het maken van mousserende wijnen van mauzac, chenin en chardonnay, besloten zij al snel zich toe te leggen op ‘echte’ (stille) wijnen. Naast eigen knowhow namen ze, zoals aangestipt, hun eigen chardonnayplantjes mee, van een oude, alleen nog in de Mâconnais voorkomende variëteit, die heel fijn een beetje naar muskaat ruikt…. Het werd de handtekening van het domein, waarvan de wijnen of het nu de eenvoudige vin de pays of de houtgerijpte limoux betreft, altijd dat licht exotische, muskaatachtige in geur hebben. Alle wijnen ondergaan hun tweede (malolactische gisting), waardoor ze aan breedte winnen en het zwavelgebruik beperkt kan blijven.
Beheerder van het domein is overigens de jonge David Serrodes die inventief en met luisterend oor naar zijn klanten zowel voor de 56 ha (deels herplante) wijngaarden als de vinficatie verantwoordelijk is. De nieuwe (2002) geïsoleerde kelder met een indrukwekkende batterij barriques (houten vaten) verraadt zijn ambities. De rode wijnen (pinot noir!) worden met het jaar beter, de rosé is voor zijn geld onovertroffen.... |